Антиакне маска

Коментари и въпроси относно козметичните продукти за лице и начина им на приложение.

Антиакне маска

Мнениеот Arsova » 03 Авг 2009, 19:38

За продуктите на "Амрита" зная от моята козметичка, която ги ползва в студиото си. Според мен те нямат конкуренция в България. Разговаряла съм с хора в козметичния бизнес и те са учудени, че продукти с такова качество са произведени у нас. Не мога да изразя радостта си, че вече и ние, непрофесионалистите, можем да закупим продуктите и да знаем, че имаме на разположение нещо наистина качествено и то на достъпни цени.
Много време отделих да търся дълбокопочистващата маска за лице Акне за мазна и предразположена към акне кожа с розмарин, но не я открих в туба, а в пакетчета. Поръчах си, естествено, но се питам защо тази великолепна маска не се предлага в туба.
Пожелавам на "Амрита" да държат на марката си, която е на световно ниво; да не допускат грешката да занижат качеството на продуктите си, както направиха някои други фирми.
Arsova

Re: Антиакне маска

Мнениеот coconut » 04 Мар 2010, 23:34

Купих си маската с Активен въглен и маската с Морски соли против акне. Въпросът ми е след напарване и ръчно почистване на лицето (чрез екстракция на комедони) коя маска е по-добре да нанеса - Активния въглен или маската с морски соли?
coconut

Мнениеот Amritalab » 05 Мар 2010, 19:34

Здравейте coconut,

Маската с активен въглен има свойството да адсорбира излишния себум, да избистря тена и да свива разширените след почистването пори. Препоръчваме я за дълбоко почистване на всеки тип кожа. Ако обаче кожата Ви е склонна към възпаления и образуване на пъпчици по-добре използвайте маската с морски соли, която има по-силно успокояващо, адстрингентно и антисептично действие.

Най-добре е да започнете с почистване на лицето с тоалетно мляко и тоник. Важно е да обтриете кожата с почистващ лосион преди да я изложите на парата, защото в противен случай замърсяванията могат да проникнат в по-дълбоките слоеве на епидермиса. Не пропускайте за финал да нанесете хидратираща емулсия или крем, за да не пресушите кожата. Ако имате нужда от допълнителна консултация - ние сме на разположение. ;;)
Аватар
Amritalab
Администратор

Мнениеот bambitka » 27 Фев 2012, 00:09

Здравейте, моят въпрос е следният: от около 3 години имам едни много упорити пъпки и зачервявания по лицето, които след хиляди обикаляния по лекари се установи, че са от розацея. Ползвала съм всякакви продукти, но ефектът е само по челото, а скулите и брадичката са все така зачервени и покрити с дребни пъпчици. Можете ли да ми препоръчате някакъв продукт, който въздейства на такива проблеми с кожата?

Предварително Ви благодаря1 ^:)^
bambitka

Мнениеот Amritalab » 27 Фев 2012, 14:38

Здравей, bambitka!

Розацеята има различни степени, които се третират по различен начин, но като цяло по-слабите степени се повлиява успешно от продукти, които съдържат ихтиол и есцин - екстракт от див кестен. От нашата продуктова гама, това са: Маска с ихтиол, Маска с есцин и за финал Крем за чувствителна и куперозна кожа. Препоръчваме да се използват в тази последователност 1-2 седмично, в продължение на 5 седмици (10 терапии). Кремчето с есцин и екстракт от лоза е подходящо за ежедненва употреба и може да се използва като дневен хидратиращ крем. :-bd
Аватар
Amritalab
Администратор

Назад към За козметиката за лице